Mitutoyo PJ-Plus

Następca dobrze znanego PJ-3000, całkowicie nowy PJ-Plus i jego nowoczesne funkcje zapewniają niezawodne pomiary w trudniejszych warunkach, do których konwencjonalne modele zwykle nie są przystosowane. To urządzenie doskonale sprawdza się w liniach produkcyjnych i technologicznych wymagających zapewnienia jakości 2D.

Neuss, kwiecień 2021. Dostosowując nowoczesne technologie do istniejącego od dawna standardu dwuwymiarowych pomiarów bezkontaktowych, Mitutoyo ulepsza funkcje i możliwości serii projektorów profilowych.

PJ_Plus_translucent_WEB.png

PL-Plus wykorzystuje diody LED jako źródła oświetlenia i używa metody chłodzenia, która nie wymaga wentylatorów. Taka konstrukcja oszczędza energię i jednocześnie sprawia, że ​​jest on trwalszy w trudniejszych warunkach. Nowe źródło światła nie tylko poprawia efektywność energetyczną i odporność w środowisku pracy, ale także zwiększa tempo spadku natężenia oświetlenia o około 50%, utrzymując stałą wydajność optyczną przez cały okres użytkowania.

Dzięki możliwości korzystania z dodatkowego sprzętu można uniknąć ograniczeń, które powstrzymują konwencjonalne projektory profilowe. Aby przyspieszyć pomiary, przy użyciu kombinacji oprogramowania M2 i zestawu narzędzi z sondą krzyżową, PJ-Plus umożliwia automatyczne wykrywanie krawędzi, eliminując potrzebę precyzyjnego pozycjonowania dla każdego zapisu.